Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya

Yangın Söndürme Sistemleri

delta-rubis-terminal-tank-montaji-yangin-sondurme-sistemleri-gazli-sondurme

Ülkemizde hemen hemen tüm endüstriyel tesislerde, sunucu odaları ve bilgi işlem merkezlerinde, ofis binaları ve alışveriş merkezlerinde, otel ve hastane binalarında, üniversiteler ve öğrenim kurumlarında, resmî kurumlar ve askeri tesislerde, raylı sistem-metro ve havaalanlarında, özel üretim tesislerinde faal olarak çalışan yangın koruma sistemleri mevcuttur.

Yangın koruma sistemlerinin bu yerlerde bulunmasının en önemli sebebi insan sağlığı ve güvenliğidir. Öncelik insan sağlığı ve güvenliğinin sağlanmasıdır. İkinci planda ise belirtilen değerli işletmelerin korunmasıdır.

Özellikle çok yüksek yangın oluşma riski taşıyan endüstriyel tesislerde yangın koruma sistemlerinin bulunması ayrıca önem arz etmektedir. Çünkü bu tesisler ülkemizin ekonomisinin bel kemiğidir. Birçok çalışanın gelirini karşılayabildiği bu tesisler ülkemizin üretebilen bir ülke devamlılığını sağlamasında en önemli role sahiptir. Sonuç olarak yangın riski taşıyan bütün işletmelerde, ofislerde, tesislerde, eğitim kurumlarında, transport noktalarında hem insan sağlığı-güvenliği hem de bu yerlerin maksimum güvenlik düzeyinde korunabilmesi için yangın koruma sistemleri muhakkak bulunmalıdır.

Yangın Koruma Sistemlerinin Avantajları:

*İnsan sağlığının ve güvenliğinin maksimum düzeyde kontrol altında olması-güvenli çalışma ortamının sağlanması,

*Yangın Felaketlerinde işletmelerin, ofislerin, tesislerin, eğitim kurumlarının, transport noktalarının meydana gelen felaketten en az zararla kurtulabilmesi,

*Yangın Felaketine yapılabilecek en hızlı müdahalenin yapılabilmesi, can kayıplarının önlenmesi, mal kayıplarının minimum seviyeye indirilmesi.

OMC Yapı olarak çeşitli yangın algılama ve söndürme sistemlerinin hem elektrik-algılama tarafında hem de mekanik işler tarafında çözüm ortağınız olmaktayız. Çözüm ortağı olduğumuz yangın söndürme sistemleri:

-FM Onaylı Gazlı Söndürme Sistemlerinin mekanik montajları ve algılama - ihbar bağlantılarının yapılması,

-FM Onaylı Gazlı Söndürme Sistemleri kurulan odaların Motorlu Yangın Damperleri montajları, Basınç Rahatlatma Damperleri için duvar kesim-inşaat işleri, Basınç Rahatlatma Damperleri montajları,

-FM Onaylı Karbondioksitli Gazlı Söndürme Sistemlerinin mekanik montajları ve algılama-ihbar bağlantılarının yapılması,

-FM Onaylı Karbondioksitli Gazlı Söndürme Sistemleri kurulan odaların Motorlu Yangın Damperleri montajları, Basınç Rahatlatma Damperleri için duvar kesim-inşaat işleri, Basınç Rahatlatma Damperleri montajları,

-Sprinkler Sulu Söndürme Sistemleri mekanik montajları ve algılama-ihbar bağlantılarının yapılması,

-Sprinkler Sulu-Köpüklü Sistemleri mekanik montajları ve algılama-ihbar bağlantılarının yapılması şeklindedir.

OMC Yapı olarak çalıştığımız Termik Santrallerin,

Sulu-Köpüklü Sprinkler Yangın Söndürme Sistemi Kollektör-Vana Grubu,

FM Onaylı Argon Gazı Tüpleri Sabitleme ve Bağlantı Montajları,

FM Onaylı Argon Gazlı Söndürme Odası Kollektör ve Selektör Vana Grubu,

FM Onaylı Argon Gazlı Söndürme Odası Elektrik-Algılama-İhbar Bağlantıları Yangın Koruma Sistemlerinden bazı görüntüler:

 

2020 TANITIM SUNUMU (Gözat)