Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya

40 MW Varaka Termik Santrali İzolasyon İşleri Tamamlanmıştır

40 MW Varaka Termik Santrali İzolasyon İşleri Tamamlanmıştır

10/02/2019

Varaka Kağıt Fabrikası içine kurulan 40 MW Termik Santrali izolasyon işlerinin OMC Yapı tarafından yapımına 2018 yılı başında başlanmıştır.

Çinli CPI firması ile EPC olarak anlaşma yapan Varaka kağıt fabrikası, projenin anahtar teslim yapım işinde Murel Yapı ile anlaşmış olup, tüm izolasyon ve kaplama malzemelerinin temini ve montajı OMC alt yükleniciliğinde anlaşılmıştır.

40 mW kömür yataklı termik santralde; kazan izolasyonları, tank izolasyonları, boru izolasyonları, vana izolasyonları, türbin izolasyonları (ısı yalıtım ceketi ile ceket tipi yalıtım), siklon izolasyonu, ash hooper izolasyonu, pre heater izolasyonu, HRA ünitesi yalıtımı, drum izolasyonu gibi santral içerisindeki tüm sıcak ve soğuk hatların yalıtımları yapılmıştır.

Yüksek sıcak ekipmanlarında seramik elyaf, taşyünü, cam elyaf malzemeler üzerine galvaniz kaplama ile sağuk hatlarda elastomerik kauçuk köpük ve poliüretan yalıtımı ile üzerine alüminyum kaplama yapılmıştır.

Diğer Haberler
2020 TANITIM SUNUMU (Gözat)
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et